Subiektywne, krytyczne i złośliwe spojrzenie na produkty i filozofię Apple. I nie tylko. Absurd inside.
Blog > Komentarze do wpisu

Multitasking w iPadzie? To proste...

ipad_multitasking

poniedziałek, 31 maja 2010, ogrodnik.january

UWAGA! Applefobia zmieniła platformę blogową.

Nowe wpisy Applefobii znajdziecie pod adresem:

www.applefobia.blogspot.comprojektowanie graficzne, reklama, strony WWW, działania wizerunkowe


Applefobia


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
login99195
2010/06/01 14:35:10
Dobra, dowcip jest. Ale do merytorycznej dyskusji wytłumacz jeszcze, do czego potrzebny ci jest ten multitaskink. Przykłady proszę.
-
2010/06/01 16:35:03
To akurat proste. Wielozadaniowości potrzebuję nieustannie, aby podczas pisania artykułu w Wordzie zajrzeć równocześnie do sieci i sprawdzić źródła, albo pisać na żywo recenzję do właśnie oglądanego filmu. A w dodatku na netbooku klawiatura nie zasłania mi obrazu ;-)))))

Niestety iPad nie jest urzędzeniem kreatywnym, służy do konsumpcji - w gapieniu się na YouTube brak multitaskingu nie doskwiera. Inne debiutujące na rynku tablety są/będą wielozadaniowe i w tym kontekście iPad ma z mojego punktu widzenia istotny defekt.
-
login99195
2010/06/03 00:19:46
"artykułu w Wordzie zajrzeć równocześnie do sieci i sprawdzić źródła"

Albo piszesz, albo zaglądasz do internetu. Tego nie da się jednocześnie. Przełączenie miedzy aplikacjami (z "Pages" do "Safari") to dwa kliknięcia, jedno na home, drugie na app. Poza tym w AppStore na pewno jest jakaś aplikacja, która to jeszcze prościej integruje.

Brak multitaskingu faktycznie doskwiera w niektórych sytuacjach, ale ty twoim komentarzem nawet nie podrapałeś po właściwym temacie. Twoje argumenty brzmią jak opowieści o seksie kogoś, kto dziewczynę widział tylko przez dziurkę od klucza.

"albo pisać na żywo recenzję do właśnie oglądanego filmu"

I dlaczego niby tego nie można robić na iPadzie? Dzisiaj bylem na stronie internetowej i pisałem komentarz oglądając film na tej samej stronie.

"A w dodatku na netbooku klawiatura nie zasłania mi obrazu"

Weź no idź do jakiegoś apple store i pooglądaj jak to działa, bo głupoty opowiadasz.

"Niestety iPad nie jest urzędzeniem kreatywnym, służy do konsumpcji"

A konsumpcja nie jest kreatywna bo?
-
2010/06/03 12:48:26
Napisałem proste przykłady multitaskingu, bo w praktyce zdarza mi się potrzebować 3-4 otwartych aplikacji.

Jeśli pisałeś komentarze do dymków w filmiku na YouTube to OK ;-) Ja miałem na myśli pełnometrażowy film odtwarzany w osobnym oknie i równoczesne klepanie w edytorze tekstu wraz z internetowym dostępem do IMDB. Jakoś nie widzę iPada w takiej kombinacji - zwłaszcza gdy sporo ekranu zajmuje klawiatura :-))))

Konsumpcja różni się od kreacji - nie zrobisz zdjęcia iPadem (kreacja), ale możesz je obejrzeć (konsumpcja). Chyba że przez kreatywną konsumpcję rozumiesz oglądanie zdjęć z równocześnie wykonywanym śpiewem alikwotycznym "khoomei" :-))) To byłby prawdziwy multitasking...
-
2010/06/04 20:39:40
"Weź no idź do jakiegoś apple store i pooglądaj jak to działa, bo głupoty opowiadasz."

Niestety tego akurat się nie da. W iSpotach nie ma jeszcze iPada bo nie spełnia on europejskich (a co za tym idzie polskich) regulacji odnośnie siły emitowanego sygnału radiowego (transmisja danych po WiFi). Zanim nie powstanie euro-iPad nie będzie sobie można go w Polsce pomacać w sklepie.

No i druga sprawa - multitasking.
Może bardziej prozaiczny a nie kreatywny przykład ale zawsze. Włączam iPada i czytam sobie gazetę (do tego ponoć został zaprojektowany), w tle gra sobie miło muzyka (to akurat iPad potrafi) a ja na bieżąco w trakcie czytania komentuję głupie zachowanie polityków (z gazety) koledze przez komunikator. Do tego otwarta przeglądarka żeby w czasie czytania sprawdzić co trudniejsze pojęcia w google czy wiki. :)
I świat nagle stał się prostszy... tylko, że tak się już nie da :/
-
Gość: marcjano, *.ssp.dialog.net.pl
2011/05/30 12:15:23
hihihihi
Ostatnie wpisy

Reklamy

Teksty na zamówienie

Sklepik


Social MediaApplefobiaon

Znajdziesz nas w Google+