Subiektywne, krytyczne i złośliwe spojrzenie na produkty i filozofię Apple. I nie tylko. Absurd inside.
Blog > Komentarze do wpisu

Magic Mouse jeszcze bardziej magiczna

Apple nie ustaje w swej walce o uczynienie świata lepszym. Marzenie o jak najprostszym i intuicyjnym sposobie komunikowania się z komputerem może stać się rzeczywistością dzięki nowemu patentowi geniuszy z Cupertino...

Serwis Patently Apple opublikował nowy pomysł kupertyńskich magików na uczynienie Magic Mouse jeszcze bardziej magiczną i niesamowitą. Normalnie więcej magii w magii... Pomysł ni mniej ni więcej polega na tym, aby powierzchnię tej dotykowej myszki zmienić w dotykowy wyświetlacz.

magic mouse

Od wczoraj nie mogę zasnąć (nawet pomimo dożylnego przyjęcia bromu zmieszanego z aviomarinem i sześciokrotnego przeczytania "Nad Niemnem") i za cholerę nie pojmuję idei tego pomysłu. To znaczy, oczywiście doceniam genialność, przełomowość, innowacyjność i że "like never before"... ale wciąż nie rozumiem. No nie kumam. No cóż, nikt normalny na taki pomysł by nie wpadł, więc najwyraźniej to zjawisko mnie przerosło.

Zastanawiam się, co musiał zjeść ten ptak, który rano nasrał do kawy autorowi tego patentu. Pewnym wytłumaczeniem może być fakt, że w okolicy San Jose zaczęły się opryski pomarańczy halucynogennymi pestycydami, albo że ponownie zadziałały wykryte już kiedyś przez naszego człowieka grzyby w klimatyzacji kampusu w Cupertino.

Faktem jest, że patent został zgłoszony i opłacony, co wyraźnie daje sygnał, że Apple już nie wie, co zrobić z pieniędzmi, leżącymi w workach na liście w garażu Steva. Być może są też inne powody. Jedyne, co mi w tym momencie przychodzi do głowy to dwie możliwości:

a) słaba sprzedaż Magic Trackpada - myszka z wyświetlaczem to takie cudo, że warto kupić coś innego do sterowania kursorem, a gładzik przecież też się do tego podobno nadaje. Oczywiści do czasu, gdy i w niego Apple wmontuje plazmową Retinę Full HD.

b) notoryczne skargi makjuzerów na zbyt długo działające baterie w Magic Mouse. Apple w końcu musiało coś z tym zrobić, więc wyświetlacz pozwoli rozwiązać problem zbyt żywotnych myszek. Jak nic, skończy się na powtórnym wynalezieniu kabla :)

A co też miałoby być wyświetlane na tym rewelacyjnie pomyślanym ekraniku? Autor patentu sugeruje działanie myszki jako np. kalkulatora lub klawiatury numerycznej:

magic mouse

Jestem pewien, że przebojowy, jajcowaty, śliski i uciekający po biurku kalkulator zapewni długie godziny rozrywki i podniesie produktywność wszystkich użytkowników arkuszy kalkulacyjnych. Czyżby Apple odkryło, że obcięcie bloku numerycznego na bezprzewodowej klawiaturce było błędem?

Magic Mouse zapewne będzie też wyświetlać wskazówki i podpowiedzi dla tych zagubionych makjuzerów, którzy kilka godzin próbowali trafić w aktywny obszar, aby wreszcie skasować na FaceBooku to kompromitujące zdjęcie z kozą. W przeciwieństwie do tandetnych, zacofanych i prymitywnych myszy z mechanicznymi przyciskami, które obsługuje się bezwzrokowo, tylko zmysłem dotyku, Magic Mouse będzie angażować wszystkie zmysły makjuzera i stymulować obie półkule, śledzionę, szyszynkę oraz co najmniej jedną gonadę.

Applefani z pewnością bez słowa protestu pokochają wielogodzinny kontakt dłoni z gładką i śliską od potu powierzchnią wyświetlacza. Ich zdolności przystosowawcze do największych głupot są niesamowite. Już teraz na forach dyskusyjnych pomysł myszki z wyświetlaczem jest przez fanbojów określany jako bardzo innowacyjny i przełomowy, a w Googlach rośnie ilość zapytań o chemiczne lub chirurgiczne metody uzyskania przezroczystych dłoni.

Na siłowniach już pojawiają się przyrządy do ćwiczenia mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego (łac. musculus sternocleidomastoideus), który odpowiada za skręty głowy w bok z przyciąganiem brody do ramienia. Okuliści przygotowują kwadratowe okularki z pryzmatem, pozwalające śledzić równoczesnie monitor i wyświetlacz myszy. Jeśli masz rozbieżnego zeza, ta mysz jest stworzona dla ciebie!

Jak by jednak nie spekulować, genialność tego pomysłu jest niepodważalna. Znając siłę Apple w kreowaniu trendów rozwoju techniki, już dziś można przypuszczać, że to rozwiązanie będzie masowo kopiowane i wkrótce pojawią się nawigacje samochodowe z wyświetlaczami wmontowanymi w pedał hamulca oraz telewizory do oglądania przez palce.

sobota, 22 stycznia 2011, ogrodnik.january

UWAGA! Applefobia zmieniła platformę blogową.

Nowe wpisy Applefobii znajdziecie pod adresem:

www.applefobia.blogspot.comprojektowanie graficzne, reklama, strony WWW, działania wizerunkowe


Applefobia


Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Jac, *.ghnet.pl
2011/01/22 16:03:07
Ogrodniku, mając taką myszkę nie będę potrzebował monitora. :)

A tak na serio, to poroniony pomysł. Na ch.. mi wyświetlacz na myszce?
-
Gość: panszpi na k, *.xdsl.centertel.pl
2011/01/22 16:10:20
Zdaje mi się, że po prostu nie doceniasz postępu. Ja, aby odpowiednio wykorzystać swoją nawigację w pedale, zamontowałem układ luster w kabinie samochodu i dałem sobie amputować palce u stóp, co by nie zasłąniały. Dziura w śródręczu będzie więc dla mnie tylko kolejnym odogodnieniem...Tylko co wtedy pocznę z tatuażem "iLove Steve" na mojej dłoni?
-
Gość: Bartek, *.ssp.dialog.net.pl
2011/01/22 16:12:29
Leże :D
Super wpis :]
-
Gość: Ufo aka Juggalo, *.adsl.inetia.pl
2011/01/22 16:25:31
Wartym zauwazenia jest brak kolka i trzeciego przycisku (chociaz to mozna zrozumiec, skoro bedzie tam z cwierc klawiatury na wyswietlaczu ;)), jak mniemam ta technologia to wciaz taki 'rocket science' dla ejpla ;)
-
Gość: cybel, *.icpnet.pl
2011/01/22 17:20:26
Ogrodniku, nie rozumiem po co oglądanie telewizora przy pralce? przecież oglądanie kręcącego się prania jest tak wciągające że telewizor tylko by przeszkadzał. Najgorsze jak pranie się kończy, a producenci niestety skracają długość prania, niby dla oszczędności, ale tak naprawdę chodzi o to by ktoś czuł niedosyt i chciał oglądać więcej, a więc puści sobie pranko jeszcze raz :
ogrodniku, dzięki Tobie okryłem spisek:D.

A dla ekranu znalazłem zastosowanie. Zdjęcie Steva, a żeby ludzie się nie śmiali to będzie można ręką zakryć :)
-
Gość: Przemo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/01/22 17:20:43
Uczcie się, za pare lat internet zaleje się opiniami, że to apple miało pierwsze wyświetlacz w myszce, inni zerżnęli... abstrahując od jej użyteczności. Kwadratowe okularki z pryzmatem rox!
-
Gość: gr3g, 83.230.112.*
2011/01/22 17:57:39
Bez sensu wpis...kto powiedział ze na tej myszce macie filmy oglądać? Wyświetlacz bedzie po to aby ustawić inwidualnie dla siebie pozycje każdego przycisku do konkretnej aplikacji...pozatym Apple ma pełno patentów, ktore nie zostały zbudowane do dziś...ale ta mysz to jest nie głupi pomysł ;)
-
mingos777
2011/01/22 17:57:43
Chciałbym skrytykować, ale po tekście Ogrodnika to by było kopanie leżącego... Ale przytoczę historyjkę z pracy. Otóż ostatnio koleżanka z pracy, Apfel-fangirl i PC-hejterka, podała mi przełomową wieść, że kilka lat temu Apple dokonało przełomu i dodało do swoich myszek prawy przycisk o_O. Nawet brom nie pomoże w obliczu takich wieści. Inna sprawa, że moja mysza (a mam tego samego modelu dwie stuki, po 30 złotych każda) ma przycisków osiem. Pozwólcie, że ucieknę się do pewnej słabości, którą praktykuję po godzinach: Half Life 2 i podobne strzelanki FPS. Kółko w górę to skok. W dół - przeładowanie. Przyciski prawy i lewy to tryby ognia. Przyciskiem 4 otwieram drzwi i podnoszę przedmioty. Przyciskiem 5 zmieniam broń. Dodatkowe, rzadziej używane: latarka, kucanie, bieganie. Wszystko przyciskami myszki, rozmieszczonymi tak, żebym je znalazł bez odrywania wzroku od tej zgrai zbirów Kombinatu... I jakoś tak sobie usiłuję wyobrazić granie za pomocą tej przełomowej myszy Apfel... I nie mogę... Pomocy, uświadomcie mnie :P.
-
Gość: Jac, *.ghnet.pl
2011/01/22 18:04:34
@Mingos
wybierzesz z menu czy chcesz skoczyć, czy klęknąć, etc
koledzy poczekają :)))

p.s.
sam podobnie jak Ty konfiguruję przyciski w HL2 :)
-
2011/01/22 18:34:30
Teraz myszy od Apple nie będą już błyszczeć, one będą świecić!
-
Gość: Torwald, *.dynamic.chello.pl
2011/01/22 19:16:28
Popłakałem się ze śmiechu - serio :D
Zaglądam na ten blog, czytam teksty (niektóre bardzo przesadzone, inne mniej) ale pierwszy raz doświadczyłem jednoczesnego poplucia klawiatury i załzawienia oczu :D

Ja się tak zastanawiam - Ta Magiczna Myszka, pomijając jej wybitną ergonomię i wygodę pracy, będzie szczytowym osiągnięciem Apple czy przymiarką do czegoś bardziej wybitnego ?
Myślałem, że głupszej rzeczy niż myszka bez 'klikalnych' przycisków i kółka wymyślić się nie da, chociaż nadzieję podtrzymywały kolejne 'nie-netbooki' Apple :D
-
Gość: Scyzor, *.pghkny.fios.verizon.net
2011/01/22 20:43:47
Apple wymienia srubki. Wersja Limited Edition bedzie miala zlote ;) www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.aspx?NewsId=29323
-
Gość: murzyn mariusz, *.centertel.pl
2011/01/22 21:14:11
Czy to aby nie jest np. to store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.220156700/parentCategoryID.35208800/categoryId.37466100 tyle tylko po tuningu?
-
jo.hanna
2011/01/22 22:48:47
genialna myszka jest po to, by wszelką klawiaturę i inne rzeczy zakłócające czyste linie designu przenieść na perferie. Idealne proporcje monitora będą współgrały z keybordem bez brzydkich literek; zamiast klawiatury będzie bowiem płyta z wielkim podświetlanym jabłuszkiem. Pełnia designerskiego szczęścia :-)
-
bartoszcze
2011/01/22 23:19:06
Ała:-D Przy przezroczystych dłoniach musiałem przerwać lekturę, żeby się wypłakać ze śmiechu.
A ja naiwny sądziłem, że ewolucja tej myszki pójdzie w kierunku skrzyżowania jej z iPadem:)
-
Gość: a, *.adsl.inetia.pl
2011/01/23 01:14:44
Fajne. Taki mały dodatkowy dotykowy wyświetlacz da desktopowi sporo możliwości, właśnie w trybie pracy bez monitora. Np prosta konsola do playera muzyki czy IM lub stan jakiegoś wsadowego przetwarzania np wywoływania setki rawów. A mysz to dobre miejsce na jego wbudowanie. Mi się podoba. Często wyłączam monitor, a głosowa notyfikacja nie zawsze się sprawdza.
-
Gość: faza fazowski, *.multi-play.net.pl
2011/01/23 01:31:20
pclab.pl/news36723.html - takie cuda to już są - działa nawet bez monitora - tyle że to płaskie jest (fuuj) - a na takiej okrąglutkiej myszce po zainstalowani w niej wyświetlacza 3d oglądanie google earth to już będzie wypas byle by się o "empire state building"| nie pokaleczyć :)
-
Gość: a, *.adsl.inetia.pl
2011/01/23 12:26:25
Atom za $600? No 2 lata temu to było ok, teraz jak w sieci tyle flasha i JS typu gmap czy jquery to atom mało się już nadaje nawet na domowy terminal do www.
-
mingos777
2011/01/23 16:36:22
@Jac:
Najbardziej mnie przeraża nie fakt, że pomysł tej myszy jest poroniony. Bardziej mnie przeraża to, że HL2 ma od jakiegoś czasu wersję na Maca :D.
-
Gość: niechcekonta, *.internetia.net.pl
2011/01/23 18:09:12
Potrzymać cię za rączkę?
-
Gość: Jac, *.ghnet.pl
2011/01/23 18:57:32
@Mongos777
A niech nerdy mają. Co mnie to... :)
hg.joemonster.org//mg/albums/new/110120nga/goatse.jpg
-
2011/01/25 11:07:46
Sorry, ale słabo innowacyjna ta innowacja. Po tytule spodziewałem się przełomu. Po cichu myślałem o myszce bez ŻADNEGO przycisku. Albo sam PRZYCISK bez możliwości ruchu kursora!
-
Gość: Marrrek, *.computerland.pl
2011/01/28 16:54:10
Samsung był pierwszy z takim dotykowym wyświetlaczem:
en.wikinoticia.com/Technology/hardware/27887-ces-2010-first-pictures-of-the-control-of-the-samsung-9000
To nawet potrafi wyświetlać inny kanał TV niż ten aktualnie oglądany na telewizorze.
Ostatnie wpisy

Reklamy

Teksty na zamówienie

Sklepik


Social MediaApplefobiaon

Znajdziesz nas w Google+