Subiektywne, krytyczne i złośliwe spojrzenie na produkty i filozofię Apple. I nie tylko. Absurd inside.
Blog > Komentarze do wpisu

TimKuk ma telewizor swojej starej

Jeśli pozwolicie, chciałbym zacząć od cytatu, który przejął mnie i poruszył do głębi, aż po same koniuszki hemoroidów. 

Elo, elo, ziomy. When I go into my living room and turn on the TV, I feel like I have gone backwards in time by 20 to 30 years.

Oczywiście "elo, elo, ziomy" sam wymyśliłem dla lepszego pozycjonowania tego artykułu wśród gimnazjalistów, którzy stanowią większość czytelników Applefobii, ale reszta wypowiedzi padła z ust samego TimKuka w jednym z jego niedawnych wywiadów.

Ostatnio szef Apple jakoś dziwnie często udziela się w mediach. A to przeprasza, a to obiecuje, a to tajemniczo sugeruje... Czyżby elokwencją i nienachalnym urokiem osobistym próbował nadrabiać braki amazingu produktów swojej firmy?

Jeśli jeszcze nie zdążyliście wrzucić tego cytatu na Google Translate, to spieszę ze swoim amatorskim tłumaczeniem. Z grubsza chodzi o to, że gdy TimKuk wchodzi do swojego salonu i włącza telewizor, to cofa się w czasie o jakieś o 20-30 lat temu wstecz nazad. Znaczy, do tyłu.  

 

 

 

W tym miejscu muszę was rozczarować. Mimo że TimKuk jest szefem najbogatszej (jeszcze) firmy technologicznej na świecie, raczej nie dysponuje maszyną do podróży w czasie. Po prostu jest zdegustowany funkcjonalnością swojego telewizora i ogólnie poziomem telewizji. 

Tak prywatnie podejrzewam, że TimKuk ma w salonie Rubina swojej starej i jakimś cudem odbiera sygnał ruskiej telewizji z czasów Breżniewa, odbity od Plutona. W tej sytuacji nie dziwię się, że dysponując takim punktem odniesienia, ten człowiek aż się rwie do zmian na lepsze i ma złudzenia, że uda mu się zrewolucjonizować branżę. Bo chyba nie macie wątpliwości, że Apple właśnie ustami TimKuka dało do zrozumienia, iż zamierza wynaleźć telewizję na nowo.

 

 

Oczywiście z całego serca życzę Apple powodzenia w nowej branży i obiecuję ze specjalną troską przyglądać się poczynaniom geniuszy specjalnej troski z Cupertino. Na początek nieśmiało proponuję oparcie się na sprawdzonej konstrukcji Rubina (nie trzeba nawet kupować licencji) i zastosowanie w pierwszym modelu iTV płaskiego kineskopu Sony Trinitron. Fani będą zachwyceni. 

Potem przyjdzie czas na iTV 2 odbierający więcej niż jeden kanał. Razem z modelem iTV 3 pojawi się możliwość samodzielnego przestawiania anteny, a w modelu iTV 3GS będzie nawet regulacja siły głosu. Wraz z modelem iTV 4 wprowadzi się kineskop Retina i szklany tył, a iTV 4S będzie miał absolutnie innowacyjne sterowanie pilotem na podczerwień. Do modelu iTV 5 będzie można podłączyć magnetowid VHS (oczywiście na nowo wynaleziony przez Apple) za pomocą łącza Lightning. A potem to już z górki... 

piątek, 14 grudnia 2012, ogrodnik.january

UWAGA! Applefobia zmieniła platformę blogową.

Nowe wpisy Applefobii znajdziecie pod adresem:

www.applefobia.blogspot.comprojektowanie graficzne, reklama, strony WWW, działania wizerunkowe


Applefobia


Polecane wpisy

  • Zmiana platformy blogowej

    Ponieważ sporo osób wciąż trafia tutaj, przypominam że od grudnia Applefobia zmieniła platformę blogową na Blogspot. Było nam tu z borsukiem całkiem dobrze, ale

  • Niepodzianka

    UWAGA! Applefobia zmieniła platformę blogową. Nowe wpisy Applefobii znajdziecie pod adresem: www.applefobia.blogspot.com

  • Mac App Store jest prawie na bieżąco

    Mac App Store gwałtownie przyspiesza. Opóźnienie w wydawaniu gier zmalało do zaledwie półtora roku. Od paru dni makjuzerzy mogą już zagrać w Wiedźmina 2 . Pod w

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/12/14 18:57:16
Brytyjczycy z ITV ( www.itv.com/ ) już muszą robić w pory... w końcu haniebnie przywłaszczyli sobie nazwę ITV nie zostawiając jej łaskawie dla Kuperynowców.
-
Gość: kwiatek, *.warszawa.vectranet.pl
2012/12/14 19:03:30
Z górki to leci kurs ich akcji. Z innymi iProduktami nie jest tak łatwo...
-
Gość: a, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/12/14 19:03:41
dzis o 19.20 na planete bedzie film pt: jak steve jobs zmienil swiat
-
2012/12/14 19:09:02
@a:

No to się dowiemy, co zawdzięczamy Stevowi...
-
2012/12/14 19:12:50
Ogrodniku, może napiszesz jakiś ciekawy artykuł o wyżej wspomnianym filmie? ;)
-
Gość: ogorass, *.dynamic.chello.pl
2012/12/14 19:14:38
@a: Jeżeli nie poświęcą 30 minut skokowemu wzrostowi zainteresowania czarnymi golfami i związanego z tym boomu w szwalniach prowincji Gansu, to czas trwania będzie chyba porównywalny z co bardziej spektakularnymi walkami Adamka...
-
wycie_auu
2012/12/14 19:38:46
Ogrodniku, podobieństwa do Rubina 714p są głębsze niż się na pozór wydaje.
Korekcja barw (w 714p to dwa suwaki od lewej w górnym rzędzie) będzie OK i "vintage" bo WSZYSTKIE amerykańskie telewizory analogowe NTSC w tym czasie taką regulację mieć musiały. Na bank umieszczą coś takiego w ichnim TV.
Ale dlaczego nie będzie wcześniej regulacji siły głosu? W Rubinie to pierwszy od lewej suwak w dolnym rzędzie ;) i technologia ta będzie prostsza niż żarzenie lampy 6P45S w tymże telewizorze ;)
-
Gość: Sebastian, *.free.aero2.net.pl
2012/12/14 19:41:32
"jest zdegustowany poziomem telewizji" iJa. Dlatego praktycznie nie oglądam. Chyba, że filmy i zdjęcia z podłączonego dysku :). Kolejna forma wyciągania $$$ przez Apple.
-
2012/12/14 20:09:34
@Gość: a, abdd27.neoplus.adsl.tpnet.pl jednym okiem i uchem dotrwałem do końca tej propagandy.

Apple prekursorem wszystkiego.
Jaki Xerox...?
M$ złodziej, cham i prostak.

Dawno nie widziałem podobnego gówna, gdyż wyłączam/przełączam kanał ale tym razem chciałem być twardy i dotrwać do końca.

To po pokazała PLANETA to kpina która razi godność normalnego człowieka!
-
2012/12/14 20:35:30
Jejku wiedziałem że do tego dojdzie. Oni opatentują telewizor to więcej niż pewne
-
Gość: tombor, *.dynamic.chello.pl
2012/12/14 21:15:39
[...]swojej starej i jakim cudem odbiera sygnał[...] brakuje "ś" w słowie "jakimś".
W ostatnim akapicie brakuje informacji, że z iTV 5 będzie złazić czarna farba z amelinium, przez co światowe zasoby papieru szmerglowego zostaną mocno nadwątlone.
-
Gość: smoke, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/12/14 21:22:48
Podejrzewam, że kolejną wspólną cecha Rubina i iTV będzie samozapłon.
-
Gość: wiesiek, *.internetia.net.pl
2012/12/14 21:29:02
stooq.pl/q/?s=aapl.us&c=1d&t=l&a=ln&b=0

Nie pisz więcej takich tekstów. Popatrz co narobiłeś. Jednak trochę szkoda tych frajerów z akcjami.
-
2012/12/14 22:11:36
@wycie_auu:

Te suwaki korekcji barw to po prostu wbudowany Instagram :)
-
2012/12/14 22:13:40
@tombor:

Poprawione, dzięki :)
Farba nie będzie złazić, bo iTV 5 będzie miał ekologiczną, drewnianą obudowę.
-
Gość: a, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/12/14 22:17:19
przeciez takie dziela nalezy ogladac z pewnym dystansem. bycie czytelnikiem applefobii zobowiazuje :)
-
Gość: Ron, *.dynamic.chello.pl
2012/12/14 22:45:56
Tak się zastanawiam, jakby Apple nie istniało, czy mieli byśmy Androida i takie smartfony/tablety. Czy Win 7/8 byłyby na takim poziomie czy tylko marną ewolucją Visty...
To chyba jest tak, ze producenci zostali zmuszeni do "podciągnięcia skarpetek" w swoich zabawkach bo inaczej by mieli 1% udziału w rynku. Albo 2.
-
2012/12/14 23:22:39
Android został stworzony, przez ludzi którzy zasiadali w radzie nadzorczej apple, bedąc równocześnie założycielami googla, po stworzeniu androida przestali zasiadać w radzie apple, Steve zaczął im grozić, że wypowie im wojne termojądrową, wyda ostatniego centa ze swoich 50 miliardów dolarów, dopóki nie zniszczy androida. Faktem jest że blaszany ogryzek, był prekursorem i inspiracją dla wielu. Gdyby nie pierwszy mak, nie wiadomo jak potoczyłaby się przyszlość windows, Tos w atari st, workbench w commodore amiga, jak i DTP. w końcu na makach wpierw zaistniał Adobe photoshop, illustrator, aldus (obecnie macromedia Freehand ) Quark Express, standard scsi, rs 432 wkładany też do atari mega ste, TT i Falcon (miałem zaszczyt bawić się nim tydzien temu na sillyventure 2012 w Gdańsku ). podsumowując nikt nie musi lubić Appla, ale szacunek im się należy
-
Gość: Marc1n, *.systemia.pl
2012/12/14 23:52:23
To może TimKuk kupi TV Samsunga? Będzie miał 3d, skype, streaming vod i sterowanie gestami.
A co do szacunku do Apple - zbyt ciężko pracowali nad zniszczeniem tegoż szacunku przez ostatnie kilka lat aby jeszcze jakiś szacunek dla nich posiadać.
-
Gość: Matt, *.opera-mini.net
2012/12/15 01:02:19
@ardgalen " Gdyby nie
pierwszy mak, nie wiadomo jak potoczyłaby się przyszlość windows"
Może i nie wiadomo jak potoczyłaby się przyszłość Windows, ale wiadomo jak potoczyłaby się przyszłość Apple gdyby nie Microsoft. Najkrócej mówiąc nie byłoby żadnej przyszłości dla Apple od 1997.
-
Gość: siloe, *.echostar.pl
2012/12/15 01:33:35
cyt:
" stooq.pl/q/?s=aapl.us&c=1d&t=l&a=ln&b=0

Nie pisz więcej takich tekstów. Popatrz co narobiłeś. Jednak trochę szkoda tych frajerów z akcjami."

Jeśli w powyższej tabelce ustawicie zakres czasowy na max, wyjdzie Wam, że wartość akcji Apla wzrosła o +15 438.59%. I tak się właśnie tworzy tworzy jedyne słuszne fakty :)
-
2012/12/15 07:11:59
@ardgalen, daj spokój. Wszystko potoczyłoby się prawie tak jak jest obecnie.

- iPod, tutaj mogłoby być przepaść i nagle pojawiają się odtwarzacze z pamięcią flash;
- telefony dotykowe już były. Usunięcie klawiatury też już było w innych produktach. Telefon bez numerycznej bez problemu.
- iOS jedynie tutaj sytuacja mogłaby potoczyć się inaczej. Nie Android ale coś innego.
- minimalizacja elektroniki, niższe procesy wytwarzania, nowe technologie pozwoliłyby tak czy inaczej stworzyć ultrabooka
- soft, te firmy zaczęły tak czy inaczej stworzyłyby swoje programy ale na inny system.

Apple nie wynalazł nic konkretnego www.youtube.com/watch?v=wFeC25BM9E0 poza anteną w iPhone 4.
Sprytny S.J. (w niektórych sytuacjach) przyśpieszył zmiany jakie miały pojawiać się tak czy inaczej ze wzrostem nowych technologii.
-
Gość: Ojciec mnie bił, a wyrosłem na porządnego człowieka, *.lublin.mm.pl
2012/12/15 11:08:39
Nie na temat, ale może przejdzie: Otóż zaszalałem i nabyłem drogą wpieprzenia się w dwuletni abonament BlackBerry 9220 Curve. Czy w związku z powyższym też należę do jakiejś sekty (podobnie jak ci od appla)? Muszę zaznaczyć, że strasznie się jaram swoim nowym telefonem i nawet założyłem sobie konto na stosownym forum. Proszę o odpowiedź.
-
Gość: pisul, *.res.pl
2012/12/15 11:47:07
Kupowac telefon z koncowka ktora sie wymawia kurwe? Odwaznie
-
Gość: pisul, *.res.pl
2012/12/15 11:48:17
... co kupiles?
- stara Kurwe
-ile ma lat Twoja Kurwa
-dwa
-
Gość: Ojciec mnie bił, a wyrosłem na porządnego człowieka, *.lublin.mm.pl
2012/12/15 12:19:23
W sumie, nawet trzymając się polskiego znaczenia wyrazu jest dobrze. Curve ma dawać przyjemność i być na moje usługi :)
-
Gość: caba, *.as13285.net
2012/12/15 13:37:32
iTV, iTV2, iTV3 i iTV4 to kanały telewizyjne w Wielkiej Brytanii. Podejrzewam, że będzie wojna patentowa trwająca 4 lata między Apple a BBC, oczywiście rozpoczęta przez tych pierwszych z posądzeniem o kradzież nazwy.
-
2012/12/15 14:57:03
@ardgalen:
""""gdyby nie pierwszy mak, nie wiadomo jak potoczyłaby się przyszlość windows"""

Kolego, tak mnie gryzie co w ogóle do gadania ma w sprawie windows mak?

Lisa ("matka" macintosha) okazała się porażką (przede wszystkim pod względem tzw. adopcji, ale miała i swoje "schorzenia" z którymi userzy nie chcieli się zmagać), macintosh zaistniał i przetrwał na rynku dzięki Microsoftowi, praktycznie tylko oni wtedy tworzyli soft dla apple, ms miał wtedy już całkiem niezłe zaplecze jeśli chodzi o klientów własnego systemu którym był wtedy Windows 2.0, pamiętać również należy, że oprócz tego na rynku był jeszcze jeden poważny gracz, IBM ze swoim OS/2.

Ze wspomnień ludzi pracujących w owym czasie nad Windows można dowiedzieć się, że przygoda z interfejsem tego systemu zaczęła się kiedy Gates zakupił od PARC Star'a i zachęcał do korzystania z niego i "czerpania inspiracji", było to na długo zanim jeszcze ktokolwiek zobaczył Lisę (w sieci można znaleźć co nieco na ten temat, np. wspomnienia Tandy Trower'a).

A teraz tak przekornie, odnośnie cytatu kolegi, odwracając kota ogonem:
gdyby nie ms-dos i pierwsze windowsy (a właściwie nakładki na niego) nie wiadomo jak potoczyłyby się losy apple i reszty świata it, wszak to te systemy i ludzie pracujący nad nimi znaleźli sposób na rozszerzenie przestrzeni adresowej procesora (która w tamtych czasach miała zaledwie 640KB, między innymi dzięki Davidowi Weise i Nathanowi Myhrvoldiemu stworzono sprytną sztuczkę pozwalającą naciągnąć ten limit) co z kolei przełożyło się na nie osiągalne do tej pory możliwości w tworzeniu oprogramowania...
-
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2012/12/15 19:30:07
ajfuj
"gdyby nie ms-dos i pierwsze windowsy (a właściwie nakładki na niego) nie wiadomo jak potoczyłyby się losy apple i reszty świata it"

Łaskawy panie ms dos i windows w tamtych czasach w porównaniu z TOS w ATARI ST i WORKBENCH w AMIGA i MAC OS w MAKU nie wiele miał do pokazania. Dlaczego, po pierwsze systemy te jesli mówimy o wersjach na 16 bitowych komputerach, na których były ów systemy, to miały one pełny 16 bitowy dostęp do plików, w przypadku 32 bitowych 32 bitowy dostęp, w starym maku owszem wyglądało to bardziej tajemniczo, gdyż tam w przeciwieństwie do atari tt, falcon, amiga 1200, 3000, 4000 nie było "prawdopodobnie" podziału na pamięć taką jak chip i fast (amiga) st ram ( 16 bit ) i tt ram ( 32 bit ) w atari. Jedynym makiem z 68030 16 mhz przy jakim siedziałem z pamięcią 4 mb ram z dyskiem scsi ( w pececie w tamtym czasie to była egzotyka i marzenie cięzko dostępne ), ale nie wiem jaka to była organizacja czy tez był tam podział taki jak w TT i Falconie ( z dopałką, bo bez dopałki to miał tylko 14 mb st-ram , jesli chcielismy wsadzic tt ram , to wtedy trzeba było wsadzić szybszy procek, ale i tak DSP 56001 32 mhz wszystko przyspieszał co najmniej czterokrotnie, a przy okazji Steve Jobs jako pierwszy w historii użył 4 lata przed falconem DSP 56001 25 mhz w swoim Next z 68030 25 mhz, 16 bitowymi kośćmi dzwiękowymi, choć zapomniał dodać sensownej grafiki ). Ms-dos miał wtedy 8 bitową defragmentacje pamięci, pamięć 640 kb jako podstawowa, 2 mb XMS-czyli rozmiar pamięci rozszerzonej, EMS-rozmiar pamięci rozciągniętej też 2mb, to przykładowa konfiguracja peceta 386 sx z 4 mb ram. Jakie to miało wady. W przypadku takiego 386 sx włączenie ems zamiast przyspieszenia spowalniało działanie, bo sterownik jako program musiał byc obslugiwany przez procka, który jeszcze musiał obsłuzyć aplikację, która wymagała EMS, pamiętam jak odpalałem demko Second Reality, z sound blasterem wymagał ems i strasznie spowalniał, jeden efekt z wokselowym morzem nie pojawiał się ciemny ekran był. Gdy odpaliłem to z Gravis Ultrasound ems nie był juz wymagany, dźwięk leciał niezaleznie od procesora, i demko przyspieszyło i wokselowe morze juz na ekranie sie pojawiło. Windows 3.1 cóż nie był to system tylko żenująca nakładka, która owszem znosiła już tą idiotyczną 8-bitową defragmentacje pamięci, ale i tak wszystko chodziło co najmniej 2 razy wolniej niz pod dosem. Przykład odpalanie jpegów, pod dosem na 386 sx 25 mhz, trwało to pod programem CVIEW 37 sekund, pod windows 2 minuty. Amiga 1200 z 68EC020 14, 7 mhz z 2 mb czip odpalała jpeg w 36 sekund, a z pamięcią dodatkową 4mb fast robiła to już w 25 sekund. Atari Falcon przy pomocy DSP robił to szybciej niz w sekunde. Niestety nie mogę powiedzieć z jaka prędkością robił to mak z 68030 16 mhz i 4mb zakładam, że na pewno wolniej niz falconie i pewnie wolniej niż amiga 1200 z 14,7 mhz z 2mb czip i 8 mb fast. Ale na pewno zainteresuje was to, że na tym maku adobe photoshop bił wydajnościowo 386 dx 40 mhz z windowsem 3.1 i to fakt bezdyskusyjny. 68030 16 mhz był odpowiednikiem 386 dx 33. Zważywszy, że pod windą 3.1 już były te same aplikacje jak na maku czyli quark express 3.1, photoshop 2.5 i tak chodziły wolniej, gdyż były portowane z maków ( dziś jest penie na odwrót) szczególnie na bardzo niestabilnej nakładce często się wieszającej. Po prostu pc z windows 3.1 budził smiech amigantów, atarowców i maków. Nastepna kwestia maki, podobnie jak atari i amigi miały lespsze i szybsze magistrale, które pracowały na częstotliwościach 8, 16, 25, 33 mhz w swoich nubas (mak) vme (atari) i zorro (amiga). Pecety miały nędzną ise 8 mhz, owszem istniała vesa-local bus, ale zwykle podłączano do niej tylko karty graficzne. bo szyna danych procesora nie mogła obsłuzyć więcej niż 3 urządzenia, dlatego wymyslono pci. PCI to był przelom wtedy pecet dostał już normalna magistrale tej samej klasy co maki, atari, i amigi. Zważywszy, że montowane w pecetach miały wieksze przebicie cenowe, oczywistym się stało, że przyczyniły się do wyparcia nubasa, vme i zorro.
-
2012/12/15 19:55:14
@Gość: , 89-73-239-40.dynamic.chello.pl

Szanowny kolego (wybacz iż pomijam te grzecznościowe zwroty "per Pan"), w cytacie do którego się odniosłeś w ogóle nie chodziło mi o wydajność, tą przemilczmy, nie w tym rzecz, nie mieszajmy "platform sprzętowych" i sprzętu z software, a kolega nieco zmiksował, zmiksował z racji tej, iż z jednej strony porównuje OS (ms-dos i "żenujące nakładki" pracujące na 'intelach') do sprzętu z i systemów dla niego dedykowanych z zupełnie innej półki (jakiś czas temu na łamach tego blogu dyskutowaliśmy o wydajności ARM i x86, co od razu niesie skojarzenie do powyższej kolegi wypowiedzi).

W owym czasie zarówno x86 jak i systemy z redmond raczkowały, nie w tym rzecz. Przede wszystkim pisząc zacytowany fragment miałem przed oczami taki czarny scenariusz kiedy to Dynamical Research przejmuje Cuppertino a nie Redmond, teraz można sobie gdybać, ale patrząc na historię i patentowanie czego popadnie tych pierwszych --co za tym idzie procesy które już w księgach historii stoją zapisane-- dziś mogłoby nie być tak "fajnie" jak jest...
-
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2012/12/15 20:01:09
Przedstawie teraz 4 przykładowe konfiguracje sprzętowe Atari, amigi, maka i peceta. Atari Falcon 68030 16 mhz układ combel 16 mhz obsługiwał rs232, centronics, scsi2, rs432, Dsp56001 32 mhz wyjście szeregowe obsługiwanie modemu do prędkości 8 mln bodów, wspieranie dekompresji jpeg, mpeg, tranformacja fouriera. Codec 16 bit 50 kzh z 24 bitowym oversamplingiem, przy wsparciu układu dma matrix i dsp 32 kanały stereo. Grafika Videl 16 bitowy kolor z 18 bitowej palety, magistrala 16 mhz wtyk vme 16 mhz. Amiga 1200 68EC020 14,7 mhz slot zorro 14 , w przypadku szybszej amigi 4000 25 mhz zorro 25 mhz.8 bit stereo, aga chipset 18 bitów z 24 bitów super fat agnus ( blitter i copper układy 2d)galy-porty rs 232, centronics. Atari tt 68030 32 mhz, vme 32 mhz.
Macintosh IIvi 69030 16 mhz, magistrala nubas 16 mhz, combo-obsługa portów rs232, rs 432, SCSI, ADB (apple desktop bus ) pds (procesor diect slot ) coś jak local bus w pc. DFAC ( digital filter audio chip ) na II vi 8 bit mono 22 khz, moduły z amigi brzmiały duzo lepiej niz na wszystkich sound blasterach 8 bit mono i stereo. Niestety nie wiem jaki był czip graficzny, ale pamiętam, że przy 512x384 32768 kolorów a przy 640x480 256 kolorów. No i wewnętrzy scsi. I wreszcie najgorszy ówczesny komputer świata PC 386 dx 40 mhz szyna danych 40 mhz, szyna adresowa 8 mhz, szyna ISA, brak specjalistycznego układu do obsługi portów wejścia wyjścia tylko karta z lpt 1 i lpt2 i com 1 i com 2 (drukarka i myszka) grafika podpięta pod wolniutka ise, sound blastery zabierające 30% czasu procesora podpięte pod ise. Mozliwość podpięcia scsi pod wolniutka ise, brak blitera. Owszem ktoś powie że tseng et 4000 1mb z 2d fakt, ale ten sam tseng podpięty do atari tt zasuwa na 32 mhz, a pecetowy na 8 mhz, podobnie makowy tez będzie zasuwał na 32 mhz w przypadku maca IIVX z 68030 32 mhz. Poza tym już na zakończenie, apple wypuścił odpowiedź na atri falcona czyli macintosh centris 660 av z DSP. DSP w tamtych czasach w pececie MARZENIE. co prawda intel wypuścił jakiegos swojego dsp, ale jak usłyszałem cene, to myslałem, że jesli to kupić to tylko wtedy jesli sie opchnie chałupę.
-
Gość: Hejter Fanboj, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/12/15 20:02:15
Apple już raz próbowało wprowadzić iTV (kilkanaście lat temu) i wyszło wtedy z tego gówno. Podejrzewam (i mam nadzieję), że teraz efekt będzie dokładnie taki sam.
P.S. Mam w domu iMaca, MacBooka, dwa iPhony i iPoda. Sprzęt jest spoko i zacnie działa natomiast twój blog ogrodniku jest zajebisty. Wszystkim fanbojom wchodzącym tu radzę: uważnie i ze zrozumieniem przeczytajcie motto blogu (u samej góry strony pod logiem)

Pozdrawiam
Hejter/Fanboj
-
2012/12/15 20:09:02
Gość: , 89-73-239-40.dynamic.chello.pl przepraszam zapomniałem się podpisać. Moim celem wykazanie było, że apple taki dziadowski nie był, był jak by tu ująć najgorszy z najlepszych z koalicji antypecetowej, więć wkład wydatny miał i był bardziej zawansowany sprzętowo niż pecet i do roboty się bardziej nadawał, pamiętam bo widziałem co mój wujas na nim odwalał. Jedyne jego wady w tamtym czasie to system , który wszystkie aplikacje odpalał w desktopie, to tak jakby na amidze 1200 postawic windows 3.1. Co powodowało, że mak na 68030 16 mhz, mógł pewne rzeczy odpalać wolniej niż amiga z 68EC020 więc na polu multimedialnym,nnie miał żadnych szans z atari , amigą i tu cię zaskocze ms dos z gravis ultrasound . Nie bez powodu maki to były jedyne komputery na których nie było demosceny.
-
2012/12/15 20:16:59
Pecet z ms dos i gravis ultrasound to była karykatura amigi i atari falcona, pecet z windows to karykatura maca. Reasumując pc msdos gravis ultrasound kontra mak, wole ms dos i gravisa, pecet z windows 3.1, kontra mak. wole maka
-
Gość: pike, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/12/15 20:57:23
wyciekły już pierwsze fotki appletv

tinypic.com/r/3097q8j/6
-
Gość: fan Aplle, *.dynamic.chello.pl
2012/12/15 22:27:03
@Ojciec mnie bił, a wyrosłem na porządnego człowieka, host-89-230-222-185.lublin.mm.pl
Nie, nie ma sekty BB, to są zdrowi ludzie po prostu ;)
Jak Ci się użytkuje? Ja mam "dziwny" BB bo z klawiszami od tel a nie od komputera ale bardzo sobie chwalę 9105. Z następnym poczekam na BB 10.
-
Gość: pisul, *.res.pl
2012/12/15 22:35:16
Kolejny patent "rozwiazania technologicznego" przegnilej papierowki - myapple.pl/content/4188-apple-opatentowalo-dzwiek-odtwarzany-przy-uruchamianiu-os-x.html

Glupota goni glupote
-
2012/12/16 05:47:33
Chyba nie załapałem żartu więc proszę o wytłumaczenie.
allegro.pl/fabrycznie-zapakowany-i-phone-5-bez-simloka-i2870537368.html

Koszt wysyłki?

-
2012/12/16 07:04:10
Zdjęcia robione Samsungiem 9300. Swój chłop... Szuka jeleni wśród fanbojsta skorych wydać każda złotówkę aby mieć fajfona.

PS tylko ten zielony listek przekłada się iż to matoł nie umie wystawić poprawnie aukcji.
-
2012/12/16 07:06:53
Apple zaskakuje i to jak :) wydało kolejna wersję fajfona "BUSINESS BLACK"
Zapewne jest to wersja której alumenium anodyzuje firma trzecia aby taki iBiznesmen nie spalił już na starcie swojego wizerunku poprzez obdrapany telefon.

allegro.pl/apple-iphone-5-32-gb-business-black-bcm-od-1-zl-i2869715231.html
-
Gość: Zio, *.icpnet.pl
2012/12/16 08:40:17
Ciekawe czy chrome na androida ma bana na myapple. Próbowałem otworzyć link powyżej i nie działa. Nie zdziwiłbym się gdyby wraże systemy operacyjne w połączeniu z wrażymi przeglądarkami nie miały wstępu do świątyni
-
2012/12/16 08:58:00
Jak to nie działa?
ABCMoradin używa takowego, jak u niego działa (jak przystało na prawdziwego appleliste - ci niezapytasz to, u mnie działa albo u mnie tego buga nie ma) to u innych też będzie.
-
Gość: Halfoat, *.play-internet.pl
2012/12/16 10:26:49
Jak wyzej. Zarowno na Operze na starym Samsungu jak i teraz z Xperiowego Delfina nie idzie obejzec jedynej slusznej strony. Trzymaja plebs z dala od kupertynskiego Eldorado, skubance.
-
Gość: , *.ipredator.se
2012/12/16 13:08:13
@marucins
@... Szuka jeleni wśród fanbojsta skorych wydać każda złotówkę aby mieć fajfona...

Właśnie do mnie dotarło że to nie jest taki głupi pomysł. Sen przynosi zrozumienie:)
Koszt wysyłki 3200 zł...

W razie gdyby kupującemu nie spodobał się telefon (farba się za szybko złuszcza) sprzedający oddaje tylko 2999zł czyli cenę [kup teraz] a 3200 zostają w kieszeni.

No ale kto wyda ponad 6000 na telefon?
-
2012/12/16 13:31:03
Coś się pozajączkowało.
exit3.ipredator.se
to ja.
W sensie że adres nie że predator:)
-
wycie_auu
2012/12/16 18:31:44
Dobrze kombinujesz, wg mnie to naprawdę niezły pomysł na dojenie fanbojstwa - i to legalnie. Po prostu jest to specjalny kurier, który dowiezie specjalnego iphone'a na miejsce, traktując zarówno telefon, jak i kupującego z odpowiednim szacunkiem (ale najbardziej jego pieniądze ;) ). Nic się nie wytrzęsie, nie obskrobie itp. To się nazywa biznes.
-
Gość: Gagatek, *.xdsl.centertel.pl
2012/12/16 20:39:58
"@Gość: Zio, d51-39.icpnet.pl
Ciekawe czy chrome na androida ma bana na myapple. Próbowałem otworzyć link powyżej i nie działa. Nie zdziwiłbym się gdyby wraże systemy operacyjne w połączeniu z wrażymi przeglądarkami nie miały wstępu do świątyni "


Wejdź sobie w ustawienia i zaznacz opcję " Widok komputerowy". To rozwiązuje problem (przynajmniej u mnie tak jest).
-
Gość: Havelock Vetinari, *.hsd1.il.comcast.net
2012/12/16 21:38:24
U mnie na N7 nie chodzi w żadnej przeglądarce z "user agent: Android". Trzeba wymuszać wersję desktopową. Zgłaszałem im to już dawno, ale mnie olali, więc - wzorem fanbojów - zastosowałem metodę wyparcia: po wmówieniu sobie, że tak ma być i że wersja mobilna nie jest mi potrzebna problem magicznie i całkowicie zniknął.
-
Gość: Anatol_pigwa, *.pools.arcor-ip.net
2012/12/16 23:38:39
Kronikarzom fanboyostwa polskiego polecam ten ciekawy przypadek: Dla odmiany płeć piękna (?) niejaka kasia5580 z forum myapple:

" dla mnie Iphone, to najlepsza rzecz, jaka wymyślono, aby ułatwić i umilic życie człowieka!!
To nie jest zwykły smartfon typu Samsung, itp. Itd. , którego można kupić za 200 zł, nie wspomnę o tym, ze łamanie zabezpieczeń iOS'a programami typum Cydia, to niszczenie jego NATURALNEGO UROKU !! W sprzęt zaopatruje sie tylko i wyłącznie w sklepach APPLE
( nie korzystam z ofert PLAY, ORANGE, itd. ) już mówię dlaczego a dlatego, ze nabywajac Iphone'a np. Z abonamentem w PLAY - stajemy sie szczesliwymi posiadaczami Iphone'a nie używanego , jednak uznanego jako sprzęt z "drugiej ręki" ( czyt. Używany )
Kupując Iphone'a w sklepie powiedziano mi, ze dostaje dożywotnia gwarancje, pod warunkiem, ze nie będę korzystała z Cydii, itp.
Wiadomo, ze każdy by sie ucieszył, dożywotnia gwarancja na telefon !! W sieciach komórkowych można liczyć na góra dwa lata gwarancji, a czasem trzeba nawet ubezpieczyć telefon na własna rękę, a tu proszę - gwarancja na całe życie bez żadnych dodatkowych opłat...
Tak na prawdę ucieszylby sie tylko ten, który będzie potrafił docenić Iphone'a i iOS'a i zdecydował sie na niego nie po to, żeby sie nim bawić, tylko po to ,żeby mieć otwarte okno na świat o każdej porze dnia i w każdym miejscu na świecie !!!
Niestety spotkałam sie już z przypadkami , gdzie korzystano z Iphone już po Jailbreak'u ... BEZ SENSU!!! lepiej sobie kupić tani telefon i w nim mieszać
Moja rada : nie traccie cieżko zarobionych pieniędzy na rzecz, która nie wiecie do czego służy ( bo to tez " upokorzenie " dla firmy APPLE ... ) "

To nie może być prawdziwe to musi być jakiś prowokator.
-
2012/12/16 23:51:29
Powiem krótko, pożyteczna międzynarodowa idiotka, używająca języka wyciągniętego z manifestu komunistycznego. Na pewno by zrobiła karierę, jako ludowy komisarz polityczny pielęgnujący konformizm mas pracujących miast i wsi. Nikt nie potrafiłby lepiej uczyć ludzi jak wydawać pieniądze na ideologie. Zabawne do 2005 roku kupno maka, było wyznacznikiem buntu w stosunku do świata pecetowego, dziś jest wyznacznikiem ........ sami dokończcie.
-
2012/12/17 00:04:42
Niedobrze obraziłem kobiete, jesli to czyta to powinienem przeprosić, w końcu idą święta
-
2012/12/17 07:11:56
"na prawdę" grubo! I jeszcze to "...dostaje dożywotnia gwarancje, pod warunkiem, ze nie będę korzystała z Cydii, itp"
/Co tutaj ma znaczyć "itp"? W sumie cały tekst jest abstrakcją świata rzeczywistego.

@Anatol_pigwa, zapodaj linka do tego.
Chcąc zobaczyć czy to jakaś prowokacja, wpisałem "kasia5580" w googulca - ależ skąd!


Od momentu premiery Iphone 5 zrozumiałam dlaczego ludzie uciekają z PL. Sama mieszkam w innym państwie, z tym, ze na Iphone były zapisy na listę i czekało sie ok. 3 tyg. Każdego było stać na zakup i utrzymanie tego telefonu. Miesięczna opłata(abonament 2 lata) wynosiła ok. 150zl,telefon za 1zl, w czym internet za free i 6h darmowych rozmów a wiec przekroczenie abonamentu-NIEMOŻLIWE!!!!
W PL Iphone można było kupić tylko w poszczególnych miastach. Umowa na dwa lata, przy co miesięcznej opłacie ok. 200 zł., internet bez ograniczeń, jakieś tanie rozmowy,smsy...a cena telefonu- ok. 2000 tys.zl. !!!!!! Czy to jest opłacalne?
Ja osobiście kupiłam w innym Państwie Iphone 5 za ok. 2500 zł z dożywotnia gwarancja(możliwa tylko gdy kupujemy w salonie APPLE), przy czym kartę kupuje raz w miesiącu(ok. 20-30zl)i jak tu żyć na równi z innymi,jak nie można spełnić marzenia dziecka??!!

forum.myiphone.com.pl/post175916.html

Na Allegro tez szaleje,szkoda że nie można zobaczyć co takiego nabywa wyższa klasa robotnicza zza granicy :)
okazje.allegro.pl/show_user.php?uid=22662268
W sumie patrząc tylko na asortyment sklepów, w których elita z zagranicy oraz którą stać na fajfona NIE UŻYWANEGO, to trzeba podkreślić można wywnioskować jakie to pozerstwo...
-
Gość: Anatol_Pigwa, 46.115.58.*
2012/12/17 07:33:53
@marucins

Proszę bardzo:

myapple.pl/iphone/253172-iphone-5-piosenka-jako-dzwonek.html
-
2012/12/17 08:17:27
Tak sobie czytam wpisy dotyczące użytkownika "kasia5580" i dochodzę powoli do wniosku, że to musi byc jakiś fake, ponieważ nawet totalna blondynka (w sensie intelektualnym - podrawiam serdecznie wszystkie prawdziwe blondynki - kocham Was), nie może być aż tak głupia! Gdyby jednak była aż tak głupia, żeby wierzyć w "dożywotnią gwarancje Apple"., to nie mogłaby opanowac wszystkich literek alfabetu, żeby o tym pisać. No, chyba, że komuś dyktuje swoje wpisy (Siri???).
-
Gość: Troblum, 194.165.48.*
2012/12/17 08:26:41
Oj, bo to nie jest totalnie głupia blondynka, tylko blondynka "nietechniczna/nietechnologiczna". Dla niej JB(B) to zapewnie wytwórca wędlin :-))
-
Gość: nightgale, *.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/12/17 12:21:50
Dozywotnia gwarancja na fajfona....jasne A koty lataja nisko tej zimy.
Jeszcze prosze mi sprecyzowac .: dozywotnia dla aparatu czy uzyszkodnika ?
-
2012/12/17 17:57:16
Piekny Rubin Panie Ladny, oj piekny ...
eech pamietam te czasy, galka w prawo TVP1 , TVP2, TVP3 i pstryk przyciskiem - i czechy.
-
Gość: grafff, *.static.espol.com.pl
2012/12/18 11:32:27
Nie się apple zabiera za telewizory jak najszybciej.

To co obecnie oferuje technologia telewizyjna to jakaś kpina.

Macie w domu pilota do TV?
To technologia z lat 60. Mnóstwo absolutnie zbędnych przycisków.
A przycisków potrzeba 6.
Zresztą już dawno telewizory powinny być kierowane z poziomu smartphonów przez bluetootha albo sieć.
Więc niech apple się tym zajmie i zrobi "rewolucję" a z pół roku będzie to normalnie dostępne.
-
Gość: Roddy, 162.27.160.*
2012/12/18 11:56:21
"A przycisków potrzeba 6."
A jeden nie wystarczy???
-
Gość: Troblum, 194.165.48.*
2012/12/18 13:02:03
"Mnóstwo absolutnie zbędnych przycisków" - noo, technologia stara, ale wciąż dla niektórych nie do ogarnięcia :)
-
Gość: Anatol_Pigwa, *.pools.arcor-ip.net
2012/12/18 20:03:24
@grafff

Toż dziś praktycznie każdy producent ma w ofercie telewizor który można sterować poprzez WIFI. W Play Store każdy ma swoją "apkę".

Osobiście jednak preferuję mieć poszczególne przyciski podporządkowane pojedynczym funkcjom.
-
2013/01/15 20:37:33
Ja bym go zwindykował i zostawił bez tv.Są firmy jak www.vindicase.com.pl ,które chętnie się tym zajmą.
-
Gość: Ivonka, *.adsl.inetia.pl
2013/06/25 09:57:25
nowe czasy, nowe możliwości trzeba z nich odpowiednio korzystać
-
rtvagd.net
2014/01/15 20:20:52
hehe, dobry blog w moim temacie :D Szkoda że się przenieśliście, nie lubię blogspota :P
-
Gość: polkrisss, *.cnet.gawex.pl
2014/02/05 08:18:51
Może to i faktycznie Rubin. Telewizorek niesamowicie wybuchowy.
-
kowalewski.zenon88
2014/02/12 11:19:52
Mega dobra notka o tym telewizorze. W ogóle cały blok jest ok.
-
malineka
2014/11/25 10:19:31
Zabawny wpis. Uwielbiam ten blog.
-
2018/01/29 12:47:08
Noo dawno takiego śmiesznego wpisu nie było :D Czekamy na więcej!
___________
Lobo-Technik
-
Gość: Krysia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/03/23 12:48:54
Czego to ludzie nie wymyślą:D dawno się tka nie ubawiłem.
_______
Maszczyk
Ostatnie wpisy

Reklamy

Teksty na zamówienie

Sklepik


Social MediaApplefobiaon

Znajdziesz nas w Google+